Vyhladávanie

Žiadne produkty nenajdené...

0

Žiadne produkty v košíku.

Školské ovocie

Výživa je jedným z významných faktorov, ktoré ovplyvňujú rast a vývoj dieťaťa. Zároveň je dôležitá aj ako prevencia ochorení v neskoršom veku. Zdravá výživa detí však nie je to isté ako zdravá výživa dospelých – má špecifické nároky kvôli intenzívnemu rastu a vývoju detského organizmu.

U školopovinných detí vo veku 7-15 rokov rastie celková spotreba energie v súvislosti s vyššou telesnou aktivitou i hmotnosťou. V tomto veku je dôležité hlavne dostatočné zásobenie organizmu vápnikom, ktorý spolu s vitamínmi A, C, D, K1 a B6 a fosforom umožňuje správny rast kostí. Významný je tiež príjem železa, jódu a ďalších minerálnych látok, vitamínov a vlákniny. Vitamíny sú pre deti nevyhnutné pre procesy látkovej výmeny a ich zvýšený príjem je nutný obzvlášť pri ochorení, rekonvalescencii a pri zvýšenej fyzickej námahe.

S cieľom podporiť spotrebu ovocia a zeleniny u detí v predškolskom a školskom veku sa od 1. septembra 2009 spustil v SR program „Školské ovocie“. Dotovaný predaj v materských a základných školách, vrátane špeciálnych, vyplýva z Nariadenia vlády SR č. 341/2009 o poskytovaní pomoci na podporu spotreby ovocia a zeleniny pre deti v materských školách a pre žiakov v základných školách z 19. augusta 2009.

Naša spoločnosť FRUCTOP, s.r.o., je schváleným dodávateľom školského ovocia od roku 2009 a zásobuje materské a základné školy v rámci Západoslovenského a Stredoslovenského kraja.

E-mail: ekonom@fructop.sk

Kontakt: 0902 982 124

Pozrite si tiež: www.skolskeovocie.sk